Modifikované škroby

Dáváme škrobu přidanou hodnotu

Průmyslové škroby

Lepidla a technické produkty dle tradičních receptur

Maltodextriny

Potravinové doplňky pro profesionály

Sušené kvásky

To nejlepší pro vaše pečivo

Sušené kvásky

To nejlepší pro vaše pečivo

Škrobárna Červená Řečice

Škrobárna Červená Řečice (okr. Pelhřimov) je součástí Mráz Agro CZ od roku 2002. V současné době jsou zde v provozu dvě dvouválcové sušárny a jeden jednoválec. V sušárně se postupně vyrábí termicky modifikované škroby, potravinářské i technické maltodextriny. Po připojení skladovacího areálu také provozovna Červená Řečice slouží jako hlavní sklad společnosti. Kvůli navyšování výroby a nuceným investicím do modernizace provozu bylo v roce 2016 vedením společnosti rozhodnuto o výstavbě závodu zbrusu nového a začal se tak rýsovat projekt škrobárny Batelov.

Škrobárna Batelov

Škrobárna Batelov leží 20 kilometrů jihozápadně od Jihlavy a 30 km od škrobárny Červená Řečice. Batelovský závod se opírá o nejmodernější válcovou sušárnu v České republice, vysokokapacitní variabilní válce (dvouválec, jednoválec) holandské společnosti Andritz-Gouda. Primárně vyráběnými produkty jsou potravinářské modifikované škroby. Přísné standardy batelovského závodu jsou nastavené tak, aby splňovaly i ty nejnáročnější podmínky těch největších světových potravinářských firem. Mezi naše zákazníky patří jak malí pekaři či cukráři tak největší světové skupiny, a právě batelovský závod má za cíl umožnit otevřít společnosti nové trhy ale i nabídnout českým potravinářským podnikům nové možnosti experimentace s chutěmi v dokonale odladěných podmínkách, které vznikaly za účasti předních českých odborníků ve škrobárenství a Vysoké školy chemicko-technologické.

Časová osa výstavby

  • 2016 – Společnost Mráz Agro CZ odkupuje areál v Batelově
  • 2017 – Schválení podpory projektu „Optimalizace výroby termicky modifikovaných škrobů a maltodextrinů“ z evropského programu pro rozvoj venkova
  • 2019 – Začátek výroby technologie válcových sušáren
  • 2020 – Zahájení přípravy stavby a instalace sušáren
  • 2021 – Zahájení provozu